Breadcrumbs

Fakti un mīti

Gandrīz katra jaunā māmiņa un tētis zina, ka mazuļa āda ir maiga un tā ir īpaši jāaizsargā. Uzzini, kādai tai ir jābūt un atmet visus maldinošos mītus.

Līdz pat triju gadu vecumam bērna āda ir nenobriedusi – tas nozīmē, ka tā nenodrošina atbilstošu barjeru kaitīgām vielām, kas var iekļūt dziļi bērna organismā. Tās attīstību veicina veselīgs uzturs, kā arī atbilstoši ārējie līdzekļi – gan kosmētika, gan veļas mazgāšanas pulveri un šķidrumi. Kāpēc pat mazgāšana ar īpašiem mazgāšanas līdzekļiem ir tik svarīga? Pārbaudi, vai tas, ko zini, ir patiesība vai mīts.

 

Ja bērnam nav alerģijas, īpašu bērnu veļas pulvera lietošanu var pārtraukt – tas ir MĪTS

Diemžēl tas, ka nav alerģijas simptomu, nenozīmē, ka bērna āda pilda savas aizsargfunkcijas tādā pašā mērā kā pieauguša cilvēka āda. Bērna maigā āda ir ļoti jutīga pret bojājumiem un tai var kaitēt mazgāšanas līdzekļi un citas parastos pulveros esošās vielas. Turklāt, tā kā bērna āda ir pat piecas reizes plānāka nekā pieauguša cilvēka āda, kaitīgās vielas viegli iekļūst bērna organismā. Tāpēc ir ieteicams pēc iespējas ilgāk lietot maigus mazgāšanas līdzekļus bērniem.

 

Var mazgāt ar parastajiem pulveriem, vajag tikai divas reizes izskalot – tas ir MĪTS

Parasto pulveru sastāvā esošās mazgāšanas vielas saistās ar šķiedrām un pat pēc dubultās skalošanas paliek audumā un nonāk saskarē ar ādu. Tāpēc ir svarīgi lietot maigus mazgāšanas līdzekļus bērniem.

 

Bērnam ir jāpierod pie parastajiem mazgāšanas līdzekļiem, lai viņam izveidotos imunitāte, – tas ir MĪTS