Pirmie 3 mazuļa dzīves mēneši. Kas mainās?

Šis ir prasīgs laiks, kad mazulis pielāgojas dzīvei vēdera otrā pusē un vecāki nonāk jaunās lomās. Pārbaudiet, kā bērns attīstās šajā periodā.
Pirmie 3 mazuļa dzīves mēneši. Kas mainās?

Mazuļa attīstība 0-3 mēneši

Pirmie 3 dzīves mēneši bērnam ir prasīgs laiks, kad mainās dzīves vide no mātes vēderā esošās uz vidi, kas prasa pretoties gravitācijas spēkam un ir pilna ar jauniem, nezināmiem stimuliem. Vecāku svarīgākais uzdevums šajā periodā ir nodrošināt bērnam drošības un komforta sajūtu. Papildu fizioloģisko pamatvajadzību apmierināšanai, bērna drošības sajūtu ietekmēs ikdienas darbības, ko veicam ap bērnu. Ir vērts tos veikt lēni un mierīgi, vērojot bērna reakciju, pielāgojot aprūpi bērna attīstības stadijai, lai viņš vienmēr justos ērti.

1. dzīves mēnesis

Pirmajā dzīves mēnesī mazulim, guļot uz muguras, galva ir uz labā vai kreisā vaiga un tas ilgstoši nespēj to noturēt viduslīnijā (līnija, kas savieno degunu un nabu). Bērns šajā vecumā nevar patstāvīgi noturēt galvu. Guļot uz vēdera, kājas ir saliektas. Bērna rokas šajā vecumā ir saritinātas dūrēs. Mazulis ilgstoši nespēj ar mums izveidot acu kontaktu.

2. dzīves mēnesis

Otrajā dzīves mēnesī mazulis jau dažas sekundes spēj noturēt galvu viduslīnijā. Bērna galva joprojām lielākoties atrodas asimetriski (vienreiz uz labā vaiga, vienreiz uz kreisā vaiga). Guļot uz vēdera, mazulis sāk atbalstīties uz apakšdelmiem, bet mazuļa elkoņi joprojām atrodas aiz plecu līnijas. Otrajā dzīves mēnesī mazulis sāk apzināti smaidīt.

3. dzīves mēnesis

Trešajā dzīves mēnesī mazuļa galva lielākoties atrodas viduslīnijā (deguns un naba atrodas vienā līnijā). Bērns sāk likt rokas kopā virs krūtīm guļus stāvoklī un ieliek rokas mutē. Viņš var sekot rotaļlietai ar acīm no labās puses uz kreiso un otrādi gan uz muguras, gan uz vēdera. Guļus stāvoklī viņš var kontrolēt galvu, skatoties taisni uz priekšu un uz sāniem, un balstās uz elkoņiem. Guļus stāvoklī elkoņi atrodas vienā līnijā ar pleciem. Mazulis šajā vecumā spēj noturēt rotaļlietu, ko mēs ieliekam viņam rokā.

Kā atbalstīt mazuļa attīstību?

Pirmajā dzīves ceturksnī bērns parasti vēl neinteresēsies par rotaļlietām. Tieši vecāks ir tas, kurš bērnam ir lielākais prieks un "izklaide". Tāpēc ar mazuli ir vērts runāt jau no pirmajām dienām, dziedāt viņam, šūpot rokās un vērot viņa reakciju – kas viņam patīk un kas ne vienmēr. Tuvums ir galvenais jaundzimušajam. Jūs, iespējams, būsiet pārsteigts, cik nomierinoša būs arī tikai mammas vai tēta klātbūtne. Pēc iespējas vairāk nēsājiet un pieglaudiet mazuli, tas ir nepieciešams viņa attīstībai un drošības sajūtai. Atcerieties arī ilgstoši nekustināt bērnu ierīcēs, kas ierobežo kustību brīvību, piemēram, šūpuļkrēslos. Uzturoties tajās ilgu laiku, bērnam var būt grūtāk sasniegt turpmākos attīstības posmus. Apmēram 3. dzīves mēnesī mēs varam iegādāties kontrastējošas rotaļlietas (baltas un melnas, melnas un sarkanas) un vingrināties, mazulim koncentrējoties uz rotaļlietu un sekojot tai no vienas puses uz otru.

Lovela Baby ieteikumi

Šie raksti var jums būt noderīgi