Jaundzimušā vannošana bez noslēpumiem

Sagatavojieties kopā ar mums sava jaundzimušā pirmajai vannošanai!
Jaundzimušā vannošana bez noslēpumiem

Kad vannot jaundzimušo?

Pirmo reizi vannojot mazuli, svarīgi ir ne tikai kā, bet arī kad mazuli mazgāt. Dermatologi un neonatologi iesaka jaundzimušā pirmo vannošanos veikt ne ātrāk kā 24 stundas pēc dzimšanas. Turklāt tas var notikt pat dažas dienas pēc piedzimšanas un vislabāk ir notikt mājās. Kāpēc tā? Jo mazuli klāj augļa šķidrums, kas ir īsts aizsargvairogs mazuļa ādai. Saskaņā ar PVO ieteikumiem augļa šķidrumu nav nepieciešams mazgāt vai noslaucīt. Tam vajadzētu absorbēties dažu dienu laikā.

Kā sagatavot pirmo vannu jaundzimušajam?

Viens no pirmajiem ar vannošanu saistītajiem jautājumiem jaunajiem vecākiem ir - kur labāk mazgāt bērnu – istabā vai vannas istabā? Tam īsti nav nozīmes. Tomēr ir svarīgi, lai telpa, kurā mazgāsi bērnu, būtu sasildīta līdz 25ºC. Vannu ir ieteicams novietot uz stabila paaugstinājuma, pateicoties kam varēs ērti vannot mazuli. Ūdens temperatūrai jābūt 37ºC – to var pārbaudīt, ieliekot ūdenī elkoni vai izmantojot vannas termometru. Pirmajās vannās pietiek ar nelielu ūdens daudzumu, lai nomazgātu mazuļa ādu, un laiks, cik mazulis pavada ūdenī, ir maksimāli 5 līdz 7 minūtes.

Kā kopt jaundzimušā ādu pēc vannošanās?

Jūs varat mazgāt jaundzimušo ik pēc 2-3 dienām. Sākumā nevajadzētu pārspīlēt ar rūpību, dodot ādai laiku pierast pie ārējās vides. Tāpēc pēc vannošanās āda neprasa lietot līdzekļus ar mīkstinošām sastāvdaļām. Pat ja pēc dažām dienām uz kājām vai ķermeņa parādās nedaudz sausa āra, ir vērts saglabāt mieru, atceroties, ka tā ir ādas fizioloģiska reakcija uz pāreju no ūdens uz gaisa vidi. Pēc jaundzimušā izņemšanas no vannas nosusiniet ādu, pieskaroties tai ar mīkstu dvieli, neberzējiet ādu. Nabassaites celmam nepieciešama rūpīga žāvēšana. Ir vērts to nosusināt ar kokvilnas spilventiņu, ko ierasti izmanto kosmētikas noņemšanai. Neizmantojiet alkoholu, jodu vai citus dezinfekcijas līdzekļus, jo tas pagarina laiku, kas nepieciešams, lai nabas celms nokristu.

Cik bieži jāmazgā mazulis?

Ar katru reizi mazuļa vannošana šķitīs aizvien viekāršāks pasākums.

  • Saskaņā ar pašreizējiem dermatologu un pediatru ieteikumiem mazuli ieteicams mazgāt ik pēc dažām dienām, piemēram, divas reizes nedēļā. Dienas laikā vairākas reizes ir vērts mazgāt seju, rokas un autiņbiksīšu zonu.
  • Tomēr, ja mazuļa piezimšana iekrīt karstajā sezonā, vannot var arī katru dienu, bet neizmantojot tīrīšanas līdzekļus.

Ar ko mazgāt jaundzimušo un mazuli?

Vannošanas pieniņš, ziepes vai šķidrās ziepes vai želeja? Lēmums ir vecāku ziņā. Tomēr, pirms veicat izvēli, ir vērts zināt, ka:

  • Cilvēka epidermas pH ir robežās no 4,5 līdz 6,0, un šī pH vērtība aizsargā ādu pret pārmērīgu patogēno mikroorganismu kolonizāciju.
  • Uz ziepju iepakojuma jānorāda to pH un tam ir vērts pievērst uzmanību - pareizais pH ir 5,5 un to ir vērts meklēt.

Paturot prātā rūpes par mazuļa ādas pareizu attīstību, izvēloties mazgāšanas līdzekli, ir vērts pievērst uzmanību vai līdzekļu iepakojuma ir skaidra atzīme, kas informē, ka preparāts ir paredzēts ādas kopšanai no pirmajām dzīves dienām.

Lovela Baby ieteikumi

Šie raksti var jums būt noderīgi